Find danseskoene frem og tag på et hyggeligt weekendophold med musik og dans på Dronninglund Hotel.
Dronninglund Hotel i Nordjylland afholder hvert år en række aftener med musik og dans... selvfølgelig i kombination med en dejlig overnatning fra fredag til søndag eller lørdag til søndag.
Opholdet inkluderer en lækker 3 retters middag/buffet og en dejlig indbydende morgenbuffet. Der er også mulighed for at forlænge opholdet med en ekstra overnatning med ankomst om fredagen.
For udover god mad og afslapning i hyggelige omgivelser, så er der også lagt op til højt humør og en svingom eller to, når duoen Spor 2 underholder med fantastisk musik. Med et meget bredt repertoire fra de sidste 5 årtier, kan du under aftenen høre musik fra bl.a. Shu-bi-dua, Donna Summer, Bonnie Tyler, Suzi Quatro, Kenny Rogers, Dolly Parton, John Mogensen, Kandis, Elvis, Kim Larsen, Smokie og mange flere!
På enkelte datoer vil Mogens Andersen underholde med god musik og stemning!
Weekendopholdet med musik og dans tilbydes på flg. datoer:
Datoer i 2026:
- Fredag/lørdag til søndag den 27. februar-1. marts 2026 (Mogens Andersen)
- Fredag/lørdag til søndag den 6.-8. marts 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 27.-29. marts 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 10.-12. april 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 24.-26. april 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 4.-6. september 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 25.-27. september 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 2.-4. oktober 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 30. oktober-1. november 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 6.-8. november 2026
- Fredag/lørdag til søndag den 27.-30. november 2026 (weekendophold med julefrokost - Mogens Andersen)
- Fredag/lørdag til søndag den 4.-6. december 2026 (weekendophold med julefrokost - Mogens Andersen) Weekendopholdet kan bookes med ankomst fredag eller lørdag og afrejse søndag.
Book weekendophold fra fredag-søndag (2 nætter) her
Book weekendophold fra lørdag-søndag (1 nat) her
